Üst Header Banner Reklam
 
TRabzonspor'a Kolay Beşiktaş'a Zor Grup
L Grubu’nda yer alanTrabzonspor Ukrayna'nın Metalist Kharkiv, Polonya'nın Legia Varşova ve Belçika'nın Lokeren ekipleriyle eşleşti.
29.08.2014 20:57:23
Bu haber 2572 kez okundu
TRabzonspor'a Kolay Beşiktaş'a Zor Grup

 UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edecek olan TRabzonspor ve Beşiktaş'ın gruplardaki rakipleri belli oldu.

 

UEFA Avrupa Ligi'nde 2014-2015 sezonu grup kuraları Monaco'da çekildi.


L Grubu’nda yer alanTrabzonspor  Ukrayna'nın Metalist Kharkiv, Polonya'nın Legia Varşova ve Belçika'nın Lokeren ekipleriyle  eşleşti.


C Grubu'nda yer alan Beşiktaş; İngiltere'nin Tottenham Hotspur, Sırbistan'ın Partizan ve Yunanistan'ın Asteras takımlarıyla eşleşti.


Kura çekimine göre, ilk maçların 18 Eylül'de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu:
  
A GRUBU
Villarreal (İspanya)
Mönchengladbach (Almanya)
Zürih (İsviçre)
Apollon Limassol (G.Kıbrıs)

B GRUBU
Kopenhag (Danimarka)
Brugge (Belçika)
Torino (İtalya)
HJK Helsinki (Finlandiya)
 
C GRUBU
Tottenham (İngiltere)
Beşiktaş (Türkiye)
Partizan (Sırbistan)
Asteras (Yunanistan)
 
D GRUBU
Salzburg (Avusturya)
Celtic (İskoçya)
Dinamo Zagreb (Hırvatistan)
Astra Giurgiu (Romanya)
 
E GRUBU
PSV Eindhoven (Hollanda)
Panathinaikos (Yunanistan)
Estoril Praia (Portekiz)
Dinamo Moskova (Rusya)

F GRUBU
Inter (İtalya)
Dnipro (Ukrayna)
Saint-Etienne (Fransa)
Agdam Karabağ (Azerbaycan)
 
G GRUBU
Sevilla (İspanya)
Standart Liege (Belçika)
Feyenoord (Hollanda)
Rijeka (Hırvatistan)
 
H GRUBU
Lille (Fransa)
Wolfsburg (Almanya)
Everton (İngiltere)
Krasnodar (Rusya)
  
I GRUBU
Napoli (İtalya)
Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)
Young Boys (İsviçre)
Slovan Bratislava (Slovakya)
 
J GRUBU
Dinamo Kiev (Ukrayna)
Steaua Bükreş (Romanya)
Rio Ave (Portekiz)
Aalborg (Danimarka)
 
K GRUBU
Fiorentina (İtalya)
PAOK (Yunanistan)
Guingamp (Fransa)
Dinamo Minsk (Belarus)
 
L GRUBU
Metalist Kharkiv (Ukrayna)
Trabzonspor 
Legia Varşova (Polonya)
Lokeren (Belçika)

Dörder takımın bulunacağı 12 grupta ilk iki sırayı alan ekipler, bir üst tura yükselecek. Avrupa Ligi gruplarında tur atlayan 24 takım, UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında üçüncü olan 8 ekiple birlikte son 32 turunda mücadele edecek.

Finale kadar çift maçlı eleme usulü uygulanacak, 27 Mayıs 2015'te Polonya'nın başkenti Varşova'daki Ulusal Stadyum'da oynanacak final karşılaşmasıyla kupa sahibini bulacak.

MAÇ TAKVİMİ:
UEFA Avrupa Ligi'nde maç tarihleri şu şekilde:

Grup 1. maçları: 18 Eylül Perşembe
Grup 2. maçları: 2 Ekim Perşembe
Grup 3. maçları: 23 Ekim Perşembe
Grup 4. maçları: 6 Kasım Perşembe
Grup 5. maçları: 27 Kasım Perşembe
Grup 6. maçları: 11 Aralık Perşembe
Son 32 turu ilk maçı: 19 Şubat 2015
Son 32 turu rövanş maçı: 26 Şubat 2015
Son 16 turu ilk maçı: 12 Mart 2015
Son 16 turu rövanş maçı: 19 Mart 2015
Çeyrek final ilk maçı: 16 Nisan 2015
Çeyrek final rövanş maçı: 23 Nisan 2015
Yarı final ilk maçı: 7 Mayıs 2015
Yarı final rövanş maçı: 14 Mayıs 2015
Final maçı: 27 Mayıs 2015

 

Anahtar Kelimeler
YORUMLAR
 
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Henüz yorum yapılmamış ilk yorum yapan siz olun...
2
Sağ 300x250 Reklam
YAZARLAR